dr n.med. Mariusz Koziak - ortokeratolog, okulista

dr_n._med._Mariusz_Koziak_290Nazywam się Mariusz Koziak jestem okulistą, specjalistą od ortokeratologii i od wielu lat opiekuję się pacjentami gabinetu Okulux. Ukończyłem Śląską Akademię Medyczną gdzie z wyróżnieniem zdobyłem specjalizację II stopnia z okulistyki oraz obroniłem pracę naukową z zakresu soczewek kontaktowych, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Aby pogłębić swoją wiedzę z zakresu okularów ukończyłem Szkołę Optyczną, uzyskując dyplom optyka.

Organizowałem liczne szkolenia z zakresu dopasowywania soczewek kontaktowy dla lekarzy okulistów i optometrystów. Jestem autorem 5 i współautorem 15 prac naukowych opublikowanych w czasopismach okulistycznych w kraju i na świecie.

Główny obszar mojego zainteresowania to kontrola krótkowzroczności, korekcja stożka rogówki i wysokiego astygmatyzmu. Od wielu lat specjalizuję się w doborze soczewek ortokorekcyjnych hamujących narastanie wady wzroku. Uważam, że na narząd wzroku wpływa kondycja zdrowotna całego organizmu dlatego też staram się holistycznie podchodzić do rozwiązywania problemów widzenia.

Do góry